#2016-03-22 20:21:01 

Bebikon

Użytkownik

Posty: 38

Skąd: Sanniki

Wiek: 28

Witam wszystkich szanownych forumowiczów! :) Od niedawna jestem posiadaczem swojego pierwszego, w pełni własnego autka, a konkretniej Citroena C5 w wersji Sedan (rocznik 2010). Jest to auto używane i w serwisie polecono mi wymianę opon na nowe. Kumpel powiedział, że można to załatwić taniej kupując używane opony. Co sądzicie na ten temat? Warto kupić opony np. przez Olx? Z góry dzięki za pomoc.
#2016-03-22 22:23:35 

Sooopel

Użytkownik

Posty: 37

Skąd: Pilawa

Wiek: 18

Nie wiem, co to za kumpel, ale ewidentnie nie życzy ci dobrze.
#2016-03-23 00:02:05 

Bebikon

Użytkownik

Posty: 38

Skąd: Sanniki

Wiek: 28

W jakim sensie? Chciałem zaoszczędzić trochę na oponach, bo mam obecnie inne wydatki, co w tym złego? Przecież nie kupię byle czego.
#2016-03-23 01:46:31 

Sooopel

Użytkownik

Posty: 37

Skąd: Pilawa

Wiek: 18

Ano widzisz, problem polega na tym, że przy zakupie używanych tak naprawdę nie wiesz kto, w jaki sposób oraz przez jaki czas ich de facto używał. Jeszcze bardziej podejrzane są „okazyjne ceny”, bo mogą oznaczać, że opony mają np. wady fabryczne, których gołym okiem nie zobaczysz. Dopiero na drodze mogą się ujawnić, a chyba potrafisz sobie wyobrazić, jak się kończą niektóre sytuacje.
#2016-03-23 02:41:28 

Deaktywator

Użytkownik

Posty: 38

Skąd: Wronki

Wiek: 19

Kolega wyżej ma rację, odpuść używane, bo to tak naprawdę strata kasy, choć się może wydawać inaczej. Jak chcesz zaoszczędzić to kup opony online, ja tak zawsze robię. Najlepiej opony zimowe kupować wiosną/latem, a letnie zimą, bo wtedy są przeceny.
#2016-03-23 05:06:42 

Bebikon

Użytkownik

Posty: 38

Skąd: Sanniki

Wiek: 28

Dobra, a możesz polecić jakąś stronę i napisać na jakich producentów zwrócić uwagę? Tylko żeby za przesyłkę nie kosił ten sklep.
#2016-03-23 07:53:18 

Deaktywator

Użytkownik

Posty: 38

Skąd: Wronki

Wiek: 19

Nie wiem, jakie powinieneś mieć opony, ale to sobie już ogarniesz sam, w necie też można sprawdzić. Z lepszych firm polecałbym Goodyeara: http://sklep.opony-kunicki.pl/szukaj/opony-Goodyear-zimowe (ostatnio kupowałem z tej strony), typowo wyższej klasy to jeszcze Pirelli warto sprawdzić: http://sklep.opony-kunicki.pl/szukaj/opony-Pirelli-zimowe. Miałem ogumienie od obydwu producentów i byłem zadowolony. Żadnych niespodzianek na drodze nie doświadczyłem. Zresztą nie ma chyba fana motoryzacji, który by o tych dwóch markach nie słyszał, a to coś mówi o renomie ;)
#2016-03-23 10:28:33 

Bebikon

Użytkownik

Posty: 38

Skąd: Sanniki

Wiek: 28

Dzięki bardzo za pomoc. Spróbuję ponegocjować w tym sklepie, ale ceny faktycznie mają konkurencyjne dość.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015